calcPageSize())"
/>
Safari
Slim slide rail shower kit with integrated outlet and hose, and lever handle in a matt black finish. No handset included.
Safari
Slim slide rail shower kit with integrated outlet and hose, and lever handle in a matt black finish. No handset included.
| Shower Type | Slide Rail Shower Kit |
|---|---|
| Slide Rail Length | 632mm |
| with Outlet / Bracket | with Integrated Outlet |
| Hose | 150cm smooth hose |
| Connections / Fittings | 1/2” male 51mm threaded inlet |
| Style | Round |
| Mounting | Wall Mounted |
| Collection Name | Safari |
| Finish | Matt Black |
| Guarantee | 10 Year Guarantee |